Mūsų prekės

Pradinis

-

Produktai

Herbicidai

Image

Herbicidai yra cheminiai preparatai, naikinantys augalus arba slopinantys jų vystymąsi. Herbicidai skiriasi pagal cheminę sudėtį, patekimą į augalą, toksiškumą, veikimo trukmę ir kitas savybes. Naudojant herbicidus reikia atsižvelgti, kad jų efektyvumas būtų kuo didesnis. Kadangi herbicidai suyra nevienodu laiku (vieni per kelis mėnesius, kiti per metus ir ilgiau), todėl juos naudoti reikia labai tiksliai ir atsargiai, nes dėl padarytų klaidų, gali nukentėti kultūriniai augalai bei visa gyvoji aplinka.

Klasifikacija

Pagal veikimo apimtį herbicidai skirstomi į atrankinio veikimo (pažeidžia vieną augalų rūšį ir nekenkia kitoms) ir visuotinio veikimo (kada naikinami visi augalai).

Pagal veikimo būdą herbicidai skirstomi į kontaktinius ir sisteminius. Kontaktiniai (išoriniai) herbicidai pažeidžia tik tas augalo dalis ant kurių patenka. Sisteminiai (vidiniai, migraciniai) herbicidai, patekę ant augalo, prasiskverbia į vidų ir kartu su medžiagų apykaitos produktais pasklinda po visą augalą, sutrikdydami jo fiziologinius procesus.

Herbicidai dar gali būti skirstomi pagal poveikio trukmę, intensyvumą, spektrą, apimtį, cheminę sudėtį, toksiškumą, suirimo iki nekenksmingų junginių greitį ir naudojimo laiką.

Veiksmingumo sąlygos

Labai svarbu parinkti herbicidus pagal vyraujančias žolių rūšis. Herbicidai geriausiai veikia, kai parenkamos optimalios jų normos ir purškimo laikas. Sėklomis plintančios piktžolės yra jautriausios daigų tarpsnyje, o daugiametės piktžolės – vėlesniuose tarpsniuose, tik usnys ir pienės, kai pradeda formuotis stiebai. Daugiametės žolės atsparesnės herbicidams negu trumpaamžės. Jeigu pasėlyje didelė piktžolių įvairovė, tada geriausia vartoti herbicidų mišinius.

Herbicidai silpniau veikia vėsiu oru. Geriau, kai šiltas oras, tada intensyviau vyksta medžiagų apykaita. Geriausia oro temperatūra sisteminio poveikio herbicidams +18-22°C, kontaktiniams +13-17°C. Vartojant herbicidus aukštesnėje temperatūroje, jie gali greitai išgaruoti, prarasti efektyvumą. Po purškimo neturėtų lyti bent 4 valandas, nes per tiek laiko dauguma herbicidų prasiskverbia į augalus.

Parengta remiantis: Gesevičius C.; Rimavičienė G. „Žemės ūkio augalų pesticidų katalogas“; Kaunas, 2000.

Naujausi produktai

APetkaus įmonė

Prekyba augalų apsaugos produktais, kombinuotaisiais pašarais, trąšomis, sėklomis.

Žemynos g. 3, Balsiai, Šilalės r.

arv.petkus@gmail.com

8 687 45 299

8 672 13 870

Rekvizitai:

Įmonės kodas 176638298

PVM mokėtojo kodas: LT 766382917

Įmonės sąskaita Luminor bankas LT124010044500020383