Mūsų prekės

Pradinis

-

Produktai

Insekticidai

Image

Preparatai, saugantys augalus nuo kenksmingų vabzdžių, yra vadinami insekticidais. Erkių naikinimui skirti preparatai, yra vadinami akaricidais, amarų naikinimui – aficidais. Pagal veikimo būdą insekticidai skirstomi į kontaktinius, vidinius, sisteminius, translaminarinius ir fumigacinius.

Kontaktiniai:

Insekticidai patenka į vabzdžio organizmą per dangą.

Vidiniai:

Insekticidai skirti graužiantiesiems vabzdžiams naikinti. Į vabzdžių organizmą insekticidai patenka vabzdžiui graužiant apipurkštus augalus. Šie preparatai silpniau veikia vabzdžius su duriamaisiais burnos organais ir erkes. Naudojant šiuos insekticidus labai svarbus labai geras augalo dalių padengimas. Jie jautrūs aplinkos poveikiui (lietui, vėjui, saulės šviesai), todėl jų apsauginis laikotarpis nėra ilgas.

Sisteminiai:

Insekticidai į augalą patenka per lapus, stiebą, šaknis ir apnuodija augalo sultis, kuriomis minta vabzdžiai. Sisteminiai insekticidai nuodingi graužiantiesiems kenkėjams ir mažiau pavojingi naudingiems vabzdžiams. Sisteminių insekticidų veikimo trukmė priklauso nuo jų gebėjimo pasiskirstyti augale, jų suirimo greičio bei pobūdžio, mažai priklauso nuo oro sąlygų.

Translaminarinio:

Veikimo insekticidų pasiskirstymas augale yra ribotas. Patekęs ant viršutinės lapo dalies insekticidas prasiskverbia į apatinę lapo dalį, ant kurios insekticidas purškimo metu nepatenka. Į naujai priaugančias augalo dalis insekticidas nemigruoja. Translaminariniai insekticidai mažiau jautrūs aplinkos poveikiui nei vidiniai ir kontaktiniai. Jie skirti graužiantiesiems vabzdžiams naikinti. Šie preparatai silpniau veikia vabzdžius su duriamaisiais burnos organais.

Fumigaciniai:

Insekticidai (fumigantai) į vabzdžio organizmą patenka per kvėpavimo organus. Jais galima naikinti įvairius visų vystymosi tarpsnių kenkėjus.

Kai kurie insekticidai yra sudaryti iš kelių veikliųjų medžiagų. Skirtingas jų veikimo pobūdis geriau apsaugo augalus nuo įvairių kenkėjų.

Parengta remiantis: Gesevičius C.; Rimavičienė G. „Žemės ūkio augalų pesticidų katalogas“; Kaunas, 2000.

Naujausi produktai

APetkaus įmonė

Prekyba augalų apsaugos produktais, kombinuotaisiais pašarais, trąšomis, sėklomis.

Žemynos g. 3, Balsiai, Šilalės r.

arv.petkus@gmail.com

8 687 45 299

8 672 13 870

Rekvizitai:

Įmonės kodas 176638298

PVM mokėtojo kodas: LT 766382917

Įmonės sąskaita Luminor bankas LT124010044500020383